איך בונים תקציב עבור עסק חדש?

כבעל עסק חדש, עליכם להתמודד עם שלל הוצאות בתחומים שונים. מכיוון שכסף תמיד מוגבל בשלב התחלתי זה, גם כוח ההוצאה וההשקעה שלכם מוגבל, אז מה ניתן לעשות? הלוואה לפתיחת עסק חדש יכולה להיות הפתרון הנכון בזמן הנכון, אך גם המימון המשתלם ביותר לא יעזור לכם אם לא תהיו מסוגלים לבנות ולנהל את התקציב שלכם ביעילות. אל דאגה, יש לנו כמה טיפים שימושיים מאוד עבורכם.

הוצאות נפוצות בתחילת הדרך

ברוב המקרים, לקראת ועם הפתיחה יש לחלק את הכסף של העסק בין שיווק, חדשנות, מכירות, ייצור וניהול צוות. הוצאות אישיות תמיד צריכות להיות אחרונות, ללא קשר להון שלכם. מחקר, וניהול סיכונים יכולים להיות גורמים שבו תצטרכו להפסיד כסף כדי להרוויח אותו בחזרה (ויותר).

כמה מוציא עסק בשנה הראשונה?

כדי לנהל את ההוצאות הללו תוך שקלול עלות העבודה, ולהצליחי לקבל החזר על ההשקעה שלכם, יש לתכנן נוסחה מחושבת בקפידה. הנתונים משתנים בהתאם לסוג העסק, ההשקעה שלכם, עלות המלאי וכו'. בעקרון, בשנה הראשונה 7-10 אחוזים מההכנסה שלכם צריכים להיות מושקעים בפרסום. בנוסף, זה נפוץ להשקיע למעלה מ-30 אחוז מההכנסות שלכם במכירות. הוצאות המכירות כוללות משכורות של עובדי החברה, בונוסים, תוכנות ועלויות ניהול.

הוצאות על שיווק

תקציב שיווק מתייחס לעלות הכוללת על פרסום, מבצעים, הנחות, תוכנות, אסטרטגיות וכו'. חשוב לעקוב אחר הכסף, מכיוון שהוא עלול לאזול במהרה. למרות ששיווק עוזר ישירות לקדם צמיחה, עליכם להציב יחס עלות לרווח סופי שיעזור לכם לשמור על יציבות. ההכנסה המדויקת תלויה בגודל החברה, הביקוש למוצר, עלות הייצור ועוד.

הוצאות על מכירות

מכירה היא תמיד המטרה העיקרית, ולכן עסקים ממקדים חלק ניכר מהכספים שלהם בתחום הזה – בין 25 ל-40 אחוז מסך ההכנסות. בהתחלה, הוצאות המכירות עשויות אפילו להיות גבוהות יותר. כדאי להשקיע, בעיקר אם אתם גורמים לעובדים שלכם להיות מרוצים. תחום המכירות מבוסס על ניסוי וטעייה, ובסופו של דבר צריך להוציא כסף כדי להשיג כסף. יש בידול מסיבי בעלויות המכירות ובתקנות המס בכל ענף, במיוחד עבור עסק קטן.

מה עוד צריך לקחת בחשבון?

שונות הוא לא רק מונח למיסוי וחשבונאות. הוצאות שלא נכנסות לקטגוריה אחרת כגון רכב, ארוחות, בידור ואחרות מתויגות תחת הוצאות שונות או שוטפות. יש לקחת בחשבון הוצאות חודשיות, שירותים מקצועיים, פעילויות לשיפור המורל של העובדים וכל דבר אחר. זכרו, כל רכישה עבור העובדים נחשבת גם כהוצאות מכירה.

האם אפשר לחזות את ההוצאות העסקיות?

למרות קיומם של שלל כלי חיזוי חכמים, אף פעם אי אפשר לחזות בביטחון מלא מספרים עתידיים. לכן, צריך לעשות מאמצים כבירים וגם להיות מוכנים לפערים. אם אתם נתפסים לא מוכנים כבר בשנה הראשונה, הלוואה לעסקים חדשים יכולה לעזור לכם להישאר עם הראש מעל המים.

"אי עמידה בפירעון ההלוואה עלולה לגרור חיוב בריבית פיגורים והליכי הוצאה לפועל."

קרדיט לתמונות FREEPIK
מידע דיגיטלי
זו דעתי
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
דילוג לתוכן