פרשת השבוע בנתניה

יש מי שרואה בתור סוג של שליחות לייצר למידה יהודית רלוונטית, ובתוך כך לקרוא את פרשת השבוע בנתניה, אשר תסייע לבני אדם לקבל תשובות משמעותית וכן מספקות בשביל חיי היום יום שהם מנהלים. האינפורמציה המקוונת כיום מסייעת לכם לבחון מספר שאלות מהותיות בחיים, באמצעות זה שהן ייקחו אתכם לסוג של מסע עמוק ברבדים של מה שכתוב בתנ"ך, מתוך האמונה הרווחת, כי לימוד התורה חייב להיות מושתת על סחף רגשי, ראיון ועניין אינטלקטואלי…

 

האם פרשת השבוע בנתניה מתחילה בספר בראשית?

בהחלט אפשר לומר, כי פרשת השבוע בנתניה מתחילה בספר בראשית, בה תהיו עדים לבריאת העולם הקסומה. קריאה בספר בראשית תיקח אתכם למסע בין נבכי הסיפורים של יעקב, אברהם ויצחק, שבה תהיו ממש עדים להולדת של שניים עשר שבטי ישראל. תקראו על יריבות בין אחים, פרשיות אהבה, הונאה או בגידה, וכיוצא בזאת, כאשר כל הפרשיות הללו מעוררים שאלות קיומיות שהולמות אף את העידן המודרני.

מה מכילה פרשת השבוע בנתניה בספר שמות?

פרשת השבוע בנתניה בספר שמות מכילה את סיפור השעבוד של בני ישראל באמצעות המצרים, אך אחר כך הם עוזבים את מצרים, והסיפור מגולל את מכות אדוניי, ומשה. כולם פונים בעקבות בני ישראל לכיוון החירות, עד ההגעה להר סיני, שבו ניתנים לבני ישראל עשרת הדברות, וכולי. בסיפורים אלו תלמדו את חוקי התורה ההתחלתיים, ואף תשאבו מקורות של ידע בהיבט של המשכן.

מידע דיגיטלי
זו דעתי
אנחנו גם בפייסבוק
נחלצים מהפקקים
דילוג לתוכן